Niedziela Świętej Rodziny 2018

Czytania tej niedzieli, którą obchodzimy jako święto świętej rodziny przede wszystkim skierowały moja uwagę na Boga Ojca.

To Ojciec stoi w centrum każdej rodziny. Jak mówi refren psalmu dobrze jest przebywać w Jego domu.

W liście św. Jana słyszę  słowa do  mnie kierowane po raz kolejny: Jesteś moim dzieckiem, jesteś powołana do wspólnoty ze Mną, z moim Synem i z Duchem świętym. Rozbrzmiewając w moich uszach słowa te wchodzą do serca i je rozpalają. Daje radość fakt, że należę do najwspanialszej  rodziny i że ze mną w niej jest tyle moich braci i sióstr.

Może twoje relacje rodzinne nie są najlepsze, może panuje w nich kryzys, a nie pokój i miłość. Liturgia tej niedzieli zaprasza by zbliżać się do źródła miłości do Trójcy Przenajświętszej. Zadbanie o tę relacje zaowocuje tym, że i te relacje z ludźmi staną się piękniejsze, bo pełne Bożej miłości.

Ewangelia o odnalezieniu Jezusa w świątyni także podkreśla prymat Boga. Jezus mów „powinienem być w tym co należy do mego Ojca”.

Warto tej niedzieli zastanowić się trochę kto lub co stoi w centrum mojej rodziny i przyjść z tym do mojego najlepszego Ojca.

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013