Wniebowstąpienie 2018

 „… a Pan współdziałał z nimi.”

Czytania na dzisiejszą niedzielę to dla mnie jedna wielka obietnica ale też i wskazówka co tak naprawdę mamy robić, aby być szczęśliwymi. Pan zapewnia, że będzie z nami, że będzie współdziałał, tylko to zależy od nas czy będziemy na tą współpracę otwarci.

W pierwszym czytaniu padają słowa” Nie wasza to rzecz znać czas i chwilę” to taka rada, aby się nie martwić zbytnio, bo wszystko ma swój czas i chwilę. Potem w drugim czytaniu Paweł zachęca, aby znosić siebie nawzajem w miłości… co nie jest rzeczą łatwą. Papież Franciszek w książce „ Bóg jest młody” przestrzega przed jedną rzeczą, aby NIE BYĆ JAK WSZYSCY, za czym goni dzisiejszy świat. Być sobą to niełatwe ale piękne zadanie. Każdy z nas jest oryginalny i niepowtarzalny. Paweł zachęca do przyodziania się w szaty Jezusa: w pokorę, cierpliwość, miłość, a wtedy to jego zapewnienie, że jest z nami będzie nam łatwiej dostrzec w codzienności.

Nie bójmy się otworzyć naszego serca na działanie Ducha Świętego, nie bójmy się założyć tej szaty, która jest dla nas ratunkiem, byśmy byli szczęśliwi. Odważmy się żyć z oryginalnością, nie chciejmy być jak wszyscy. Każdy z nas jest wiele wart, każdy z nas dla NIEGO jest cudem.

 

 

 

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013