Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2019

W naszej codzienności słyszymy i doświadczamy dużo obietnic, zapewnień. Wystarczy włączyć na kilka minut reklamy i możemy się doskonale przekonać jak wiele nam się obiecuje. A co z tego się spełnia gdy poddamy się takim zapewnieniom?!

Jezus obieca, że pośle nam swojego Ducha. Mówił o Nim: Pocieszyciel, Paraklet. Zapewnia, że nas wszystkiego nauczy. I te słowa się spełniają. Jezus dotrzymuje swojej obietnicy, nawet bardziej niż myślimy. Posyła nam swojego Ducha.Dziś przeżywamy tą piękną Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś na nowo sobie uświadamiamy, że Duch Święty mieszka w nas i chce w nas zawsze przebywać i pomagać nam pięknie żyć.

Czytaj więcej: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2019

VI Niedziela Wielkanocna

Już sporo czasu minęło od Wielkiego Czwartku. Warto jednak sobie przypomnieć to wszystko czym dla nas jest Ostatnia Wieczerza jak i cały klimat tego wydarzenia. Zaraz po obmyciu stóp i opuszczeniu przez Judasza Wieczernika, Mistrz z Nazaretu, Jezus kieruje pełne mocy ale i czułości słowa do grona swoich Apostołów. Te słowa mają wyznaczyć konkretny szlak. Dzisiaj wśród tylu spraw ale i zamieszania, którego każdy z nas doświadcza warto popatrzeć na ulubiony obraz czy figurę Jezusa i przyjąć Słowa: "Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daje. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka". Czy to puste Słowa? Potrzebujemy Pocieszyciela i tak nazywa Jezusa Ducha Świętego, którego nam posyła.  To nie akt jednorazowy. I niec daje tylko pocieszenie ale i "wszystkiego nas nauczy i przypomni wszystko co nam Jezus powiedział". Duchu Święty,
przyjdź i przemieni moje lęki w Twój Święty Pokój
przyjdź i przemień mój egoizm w gorącą Miłość, która pozwoli przebywać we mnie Ojcu i Synowi
przyjdź i przemień moją samotność w radość z bycia Przyjacielem Jezusa.
Przyjdź Duchu Pocieszycielu i przeminiaj mnie teraz i na wieki. Amen.
 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013