Słowo Boże

29 niedziela zwykła 2018

 

Mówi się, że pieniądz rządzi  światem. Mówi się, że władzę ma ten, kto jest silny. Mówi się, że u steru stają ci, którzy mają "plecy" - znajomości, kontakty. Mówi się...

A Jezus mówi: «kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich» (Mk 10, 43 - 44) i swoim życiem pokazuje, jak to realizować. On nie tylko był ostatnim, niewolnikiem człowieka, tym, który służy. On oddał wszystko, łącznie z życiem za każdego z nas, za Ciebie, za mnie.

Jezus proponuje nam dzisiaj po raz kolejny nowe życie, w nowym świecie, rządzonym nowym prawem - prawem miłości i służby. Czy to możliwe, że panowanie należy do tego,  kto służy? Czy rzeczywiście siłą człowieka jest MIŁOŚĆ??? Spróbuj. Zaufaj. Pokochaj! Wtedy będziesz wiedział. Wtedy doświadczysz i jak Jezus nasycisz się światłem.

 

Słowo na 28 niedzielę zwykłą

Mk 10, 17-27

Rada dobrowolnego ubóstwa

Słowa Ewangelii według Świętego Marka
Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»
Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».
On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».
Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Czytaj więcej: Słowo na 28 niedzielę zwykłą

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013