Słowo Boże

III NIEDZIELA ADWENTU 2017

Niedziela Gaudete - niedziela radości i światła

 

I czytanie: Iz 61,1-2a.10-11 Ogromnie się weselę w Panu

Psalm:Łk 1, 46b-48. 49-50. 53-54 (R.: por. Iz 61, 10b)

                Raduj się, duszo, w Bogu, Zbawcy moim.

 

II czytanie: 1 Tes 5, 16-24 Przygotujcie duszę i ciało na przyjście Pana

Ewangelia: J 1, 6-8. 19-28Świadectwo Jana Chrzciciela o Chrystusie

 

Duch Pański nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę, ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i więźniom swobodę; aby obwieszczać rok łaski u Pana.

/  Iz 61,1-2a

Liturgia słowa niedzieli Gaudete zachęca nas do radości w Bogu, której źródłem jest Jego pełna miłości obecność pośród nas. Mesjasz posłany do ubogich i złamanych na sercu. Mesjasz niosący wyzwolenie jeńcom i swobodę więźniom. Mesjasz wyzwalający z niewoli grzechu. Mesjasz - Jezus Chrystus przychodzi.Czyż to nie radość ! Czyż to nie miłość ! I może w spotkaniu z tym słowem przychodzi pytanie: gdzie jest źródło radości, mojej radości?

 

Czytaj więcej: III NIEDZIELA ADWENTU 2017

II niedziela Adwentu 2017

 Iz 40, 1-5. 9-11Przygotujcie drogę dla Pana 

Ps 85 (84), 9ab i 10. 11-12. 13-14  Okaż swą łaskę i daj nam zbawienie

2 P 3, 8-14Oczekujemy nowego nieba i nowej ziemi

Mk 1, 1-8Prostujcie ścieżki dla Pana

 

 

Głos się rozlega:

«Drogę Panu przygotujcie na pustyni,

wyrównajcie na pustkowiu gościniec dla naszego Boga!

/ Iz 40,3

 

W dzisiejszym Słowie spotykamy się z człowiekiem głębokiej wiary. Spotykamy się z  Janem Chrzcicielem, patronem Adwentu, który w żadnej chwili swojego życia nie bał się głośno mówić o Chrystusie. Wzywając do przygotowania drogi Panu, Jan zapowiada nam zupełnie nowy porządek rzeczywistości. Rzeczywistości, w której przychodzi mocniejszy, który chrzcić będzie Duchem Świętym. / por I czytanie/

Stojąc przy Janie Chrzcicielu, u progu tego drugiego tygodnia adwentu posłuchajmy jego głosu i zatrzymajmy się przy naszym nawróceniu. Nawróceniu, które dokonuje się w dialogu z Bogiem. Dialogu podczas którego  Bóg sam zwraca nam uwagę na to, co najważniejsze, co wymaga w nas dotknięcia, oczyszczenia i nawrócenia. Chciejmy być osobą otwartąna działanie Ducha Świętego, abynasze oczy, uszy, ciało, serce stawały się coraz bardziej dostrojone do ujrzenia miłości Boga.Chciejmy zobaczyć obecności Boga obok siebie i w swoim życiu, który„wszystkich chce doprowadzić do nawrócenia”

Czytaj więcej: II niedziela Adwentu 2017

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013