Słowo Boże

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2019

"Maryjo, ty powiedz, coś w drodze widziała?
Jam Zmartwychwstałego blask chwały ujrzała"

 

Cisza, smutek, ciernie ból, cierpienie, krzyż, grób... w Swiętym Triduum Paschalnym nie może tego zabraknąć, ale dziś wszystko to przemija. Oto staję się coś niesłychanego, nikną wszystkie bóle, smutki i cierpienia, a jest NIEWYMOWNA radość.

PAN ŻYJE! ZMARTWYCHWSTAŁ, POKONAŁ ŚMIERĆ. DLA MNIE  I DLA CIEBIE, ABYŚMY MOGLI ŻYĆ RAZEM Z NIM WIECZNIE. Radujmy się tym czasem Zmartwychwstania tak, jak radowała się Maria Magdalena, która widząc Jezusa, uwierzyła. Nie bądźmy niedowiarkami lecz wierzącymi. 

PAN ZMARTWYCHWSTAŁ. ALLELUJA!!!

 

 

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu 2019

 

 

J 8, 1-11

„ Kobieto, gdzie oni są? Nikt cię nie potępił?

Ona zaś odparła:  Nikt Panie.

Wtedy jej oświadczył: Ja też cię nie potępiam. 

Idź, lecz odtąd już nie grzesz.”

Ile razy my potępiamy samych siebie „biczując się” myślami, że jesteśmy tacy czy inni, że nie dorastamy innym do tak zwanych pięt, że grzeszymy tak, że nic dobrego z tego nie może wyniknąć, obmawiamy innych, wyśmiewamy się, krytykujemy…  A tym czasem zapominamy o KIMŚ kto jest i chcę to wszystko zmienić, naprawić za nas, pomóc nam, żebyśmy nie skupiali się tylko na sobie.

Dialog Jezusa z kobietą złapaną na cudzołóstwie pokazuje nam coś czego często nie potrafimy zrobić bądź też zapominamy o tym – spojrzeć na siebie i innych z miłością oczami Jezusa. On przecież nikogo, absolutnie nikogo nie potępią. Jedno proste i krótkie zdanie skierowane do kobiety: „ Ja też cię nie potępiam. Idź, lecz odtąd już nie grzesz” sprawia, że z ust Jezusa wylewa się morze ojcowskiej miłości i zatroskania o jej życie. Jemu zależy na niej, nie chcę, żeby była zniewolona grzechem, chcę ją uwolnić, sprawić, żeby żyła szczęśliwie.

Czytaj więcej: V Niedziela Wielkiego Postu 2019

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013